Το nomikithess.gr είναι ένα σάιτ από τους και για τους φοιτητές της Νομικής Σχολής του ΑΠΘ. Στο nomikithess μπορεί να δημοσιεύσει ο καθένας ο,τιδήποτε θέλει (ανακοίνωση, άρθρο κλπ) πατώντας απλώς δεξιά στην επιλογή "άποψη" ή στέλνοντας στο μέσω facebook ή μέιλ.

Παρασκευή, 18 Νοεμβρίου 2016

Νομική-Δασολογία 6-2

ΝΟΜΙΚΗ-ΔΑΣΟΛΟΓΙΑ 6-2

Την πρώτη της νίκη πανηγύρισε η ομάδα της Νομικής ,επικρατώντας με 6-2 στο παιχνίδι με τη Δασολογία.Αν και παρατάχθηκε στο γήπεδο με πολλές και σημαντικές απουσίες,η ομάδα μας έδειξε από νωρίς ουσιαστική, έπιασε κατά διαστήματα ικανοποιητική απόδοση και τελικά έκανε αυτό ακριβώς που έπρεπε,κατακτώντας τους τρεις πολύτιμους για τη συνέχεια βαθμούς.
     Η Νομική ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο βρέθηκε μπροστά στο σκορ με γκολ του Τσακαρδάνου,ο οποίος και νίκησε από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διπλασίασε τα τέρματά της λίγο αργότερα με τον πολύ καλό απόψε Ευαγγελίδη.Λίγο πριν το ημίωρο,ο Κουμουνδούρος με σουτ έγραψε το 3-0,ενώ η Δασολογία μείωσε από το πουθενά με εκτέλεση πέναλτυ στο οποίο υπέπεσε ο Παπαδόπουλος.Μερικές στιγμές αργότερα,ο Τσακαρδάνος σκόραρε από θέση τετ-α-τετ,διευρύνοντας το προβάδισμα της Νομικής σε 4-1,που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
     Στο δεύτερο μέρος τα πράγματα δεν άλλαξαν.Η Νομική έδωσε μέτρα στον αντίπαλο στη λογική της διαχείρισης του σκορ,ωστόσο ήταν πάντοτε απειλητική στην κόντρα επίθεση απέναντι σε έναν αντίπαλο που έβγαλε σημαντικά προβλήματα στην ανασταλτική λειτουργία και δυσκολεύτηκε αρκετά να κρατήσει μπάλα.Ο Στράκας..προειδοποίησε στα μισά του ημιχρόνου χάνοντας μοναδική ευκαιρία και λίγο αργότερα μετά από ωραίο γύρισμα του Ευαγγελίδη με κοντινή κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ.Στα λεπτά που απέμειναν,η Δασολογία κατάφερε να μείωσει με αυτογκολ του Τσακαρδάνου σε μια άτυχη στιγμή για τον ίδιο και με τη λήξη του παιχνιδιού ο Ευαγγελίδης με ατομική ενέργεια απέφυγε δύο αντιπάλους και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό 6-2.
     Επόμενος αγώνας για την Νομική την ερχόμενη Πέμπτη(24/11) με αντίπαλο το Παιδαγωγικό (15.30).
    ΝΟΜΙΚΗ: Βαρής , Σούφλας (Παναγιώτου) , Βλάγκας, Παπαδόπουλος, Παπαδημητρίου, Σιδηρόπουλος (Βισβάρδης) , Αρμάος (Πάπαρης) , Κουμουνδούρος , Κεσεσίδης (Στράκας) , Ευαγγελίδης , Τσακαρδάνος.-